Co będę miała: chłopca czy dziewczynkę ?

Wyniki licznych badań przedstawiają dane, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, czy nosisz w swoim łonie chłopca czy też dziewczynkę.

(Dziewczynka) Ciężko znosisz poranne mdłości

Spora ilość ciężarnych doświadcza w jakimś stopniu porannych mdłości, gdy oczekują potomka. Jednak niektóre mamy mają o wiele trudniej, cierpiąc na mocne mdłości i wymioty. Badania dowiodły, że panie, które są w ciąży z córkami, mogą być nieco częściej podatne na nudności i wymioty kiedy są w ciąży. Wnioski te były jeszcze mocniej powiązane z kobietami, które uskarżają się na ciężkie poranne mdłości.

Co będę miała: chłopca czy dziewczynkę ?

(Dziewczynka) Dziecko jest w pozycji pośladkowej

Jeśli właśnie zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twoje dziecko wciąż jest uparcie na dole, głową do góry to możliwe, że przyszedł czas, aby pomyśleć o różowym kolorze!

(Chłopiec) Rozwija się u ciebie cukrzyca ciążowa

Niektóre badania dowiodły, że przyszłe mamy oczekujące na synów są bardziej narażone na pojawienie się u nich cukrzycy ciążowej – stanu ciąży który charakteryzuje się wyższym niż normalny poziomem glukozy we krwi – niż przyszłe mamy w ciąży z córkami. Naukowcy nie są pewni, z jakiego powodu płód chłopca prowadzi do większych zmian metabolicznych jakie mają związek z ciążą niż płód dziewczynki, ale wnioski takie wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Chłopiec) Jadłaś wysokokaloryczną dietę w czasie poczęcia

Jedno z badań dowiodło, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w chwili zapłodnienia i systematyczne poranne posiłki zwiększają możliwości urodzenia syna. Prowadzący badania odkryli, że 56 procent ciężarnych z najwyższym spożyciem kalorii w czasie stworzenia dziecka nosiło chłopców, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród przyszłych matek z najniższym spożyciem kalorii.

(Chłopiec)Zmieniłaś swoje ulubione potrawy dość nagle

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet takiego, które bardzo lubiłaś? Naukowcy uważają, że im większą niechęć do przyjmowania pokarmów odczuwa ciężarna, tym większa szansa, że jest w ciąży z chłopcem. Skąd taki wniosek? Awersja do przyjmowania pokarmów ma związek z funkcjonowaniem układu odpornościowego przyszłej matki, która stara się chronić swoje nienarodzone dziecko.

(Dziewczynka) Stałaś się wyjątkowo zapominalska

Z bliżej nieokreślonych powodów niektóre badania sugerują, że kobiety, jakie urodziły córeczki, konsekwentnie osiągają gorsze osiągnięcia w testach pamięci – zwłaszcza w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami oczekującymi męskich potomków.

(Chłopiec) Jesz zdecydowanie więcej podczas ciąży

To będzie chłopiec czy dziewczynka? Twój apetyt może być wskazówką. Istnieje badanie, podczas którego poddano ocenie dietę przyszłych mam i okazało się, że kobiety w ciąży z chłopcami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te w ciąży z dziewczynkami. Skąd ten większy apetyt? Badający podejrzewają, że testosteron wydzielany przez męskie płody może wysyłać ich matkom sygnał, by więcej jadły. To mogłoby tłumaczyć, skąd chłopcy są zazwyczaj więksi po przyjściu na świat niż dziewczynki.

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zestresowana

Naukowcy uważają, że im bardziej byłaś spięta w momencie zapłodnienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że urodzisz małą kobietkę. Dzieje się tak dlatego, że dziewczynki mogą być mniej podatne na złe warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku udowodniono, że ciężarne kobiety, które skarżyły się, że doświadczają stresu fizycznego i psychicznego, częściej wydawały na świat córki.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę