Czy jeszcze zajdę w ciążę ? Wróżba

Kilka słów o zwiększeniu swojej szansy na zajście w ciążę

Pewne panie od zawsze są pewne, że zamierzają urodzić dzieci, podczas gdy inne dochodzą do tej decyzji po długich miesiącach zastanawiania się. Zanim jednak zdecydujesz się na bycie matką lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, świetnie jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka działań, które musisz podjąć jeszcze przed poczęciem pociechy, aby dać sobie jak największe szanse na dobrze przebiegającą ciążę i optymalnie rozwijające się dziecko. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze wypaść jako przyszła matka:

Czas iść do dentysty

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą mieć wpływ na stan Twojej jamy ustnej; a szczególnie, stan odmienny może sprawić, że będziesz bardziej podatna na stany zapalne dziąseł. Dbałość o uzębienie i dziąsła przed zajściem w ciążę może pomóc Ci ograniczyć ryzyko pojawienia się komplikacji zdrowotnych w okresie ciąży.

Zrezygnuj z nałogów

Jeśli palisz lub pochłaniasz jakiekolwiek dopalacze, teraz jest czas, aby skończyć z uzależnieniem. Obie te czynności mogą doprowadzić do utraty ciąży, przedwczesnego rozwiązania i niskiej masy urodzeniowej malucha.

Zadbaj o swoją psychikę

Jeśli chorujesz na depresję lub miałaś je w przeszłości, może być Ci trudniej zajść w ciążę. Panie, które mają depresję, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z płodnością. Nawet jeśli doświadczasz depresji tylko czasami, możesz chcieć udać się do terapeuty lub psychologa, aby sprawdzić stan zdrowia psychicznego. Dowiesz się, które leki leczące depresję są rekomendowane przez lekarzy i ekspertów do brania w czasie odmiennego stanu, a również jakie metody radzenia sobie z nerwami możesz komfortowo stosować. Depresja jest chorobą cywilizacyjną.

Pozbądź się antykoncepcji

Chociaż może wydawać się oczywiste, że jeśli chcesz zajść w ciążę, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak nieskomplikowane, jak pozostawienie prezerwatyw w szufladzie. Jeśli bierzesz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez kilka tygodni po ich odstawieniu, a panie, które zaniechały z przyjmowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie wznowić owulacji przez wiele miesięcy. Tak czy inaczej, dobrze jest poczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim zaczniesz starać się o poczęcie, dzięki czemu będziesz mogła określić bardziej precyzyjny czas rozwiązania. Przestrzeganie tych reguł przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie udana.

Alkohol

Małe picie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu każdego dnia jest zazwyczaj uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać alkoholizmu. Nie powinnaś w ogóle spożywać alkoholu, gdy jesteś przyszłą matką lub myślisz, że jesteś w stanie odmiennym, ponieważ nawet śladowa ilość alkoholu może stanowić niebezpieczeństw dla zdrowia Twojego rozwijającego się dziecka. Spożywanie alkoholu w trakcie ciąży jest zdecydowanie złym pomysłem.

Czy jeszcze zajdę w ciążę ? Wróżba

Zrezygnuj z kofeiny

Lekarze nie mają zgodności co do tego, jaka ilość kawy jest rekomendowana podczas ciąży, ale zgadzają się, że masz unikać picia dużych dawek kofeiny zarówno podczas zabiegów o poczęcie, jak i podczas ciąży. Jest to zalecane podejście, a młoda matka powinna słuchać specjalistów.

Zadbaj o kondycję fizyczną

Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, ułożenie planu ćwiczeń przed wydaniem na świat dziecka może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie zajdą w czasie ciąży, a też fizycznie przygotować Cię do porodu. Już 30 minut w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez dni w tygodniu może znacząco wpłynąć na Twoją moc i wytrzymałość.

Przyjmuj suplement kwasu foliowego

Nawet jeśli nie robisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, przyjmowanie suplementu kwasu foliowego w formie pigułek jest ważne. Branie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – zaczynając przynajmniej 30 dni przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia dużą ochronę przed poważnymi uszkodzeniami płodu.

Wysypiaj się

Nie musisz pracować od rana do wieczora lub wykonywać każdego niewykonanego obowiązku w oczekiwaniu na odmienny stan. W rzeczywistości odpoczynek, relaks oraz równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o zapłodnienie, jak i wówczas, gdy jesteś w ciąży. Zanim zajdziesz w ciążę, przemyśl, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i uczyń wszystko, co w Twojej mocy, aby przestać się denerwować. Pełna energii matka to zrelaksowane dziecko.

Zerknij na swoją wagę

Jeśli masz niedowagę lub nadwagę może być Ci trudniej stać się kobietą ciężarną. Zbilansowana waga ciała sprzyja również zdrowej ciąży. Kobiety, które są zbyt szczupłe i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w czasie ciąży, częściej rodzą dzieci z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej przeżywają poród bardzo ciężko.

Jedz zdrowiej

Jeśli miałaś przekonanie, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich najlepszych szkodliwych produktów na pełnowartościowe, pomyśl jeszcze raz. Zdrowa dieta, która zawiera różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka i pokarmy pełne wapnia, zapewnia Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, którego potrzebuje, gdy podejmujesz wszelkie starania, aby zajść w ciążę, a także w błogosławionym stanie.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę