Jak nie obawiać się przyszłości ?

Czy mam się bać przyszłości ?

Od czasu do czasu wędrujemy przez życie czując podświadomie pewien lęk i nie mamy nawet odwagi, aby najpierw przyznać się przed sobą, że się boimy. Kiedy już zdobędziesz się na tę odwagę, przekonasz się, że możesz znacznie wyraziście dostrzec sprawy, których pragniesz, aby pokonać swoje lęki. Co ważniejsze, często rozpoznasz, że być może będziesz musiała zwrócić się o pomoc do obcych osób. To normalne, jesteś przecież człowiekiem.

Skup się na obecnej chwili

Większość naszych niepewności wynika z naszego niedostatku wiedzy na temat pewnych rzeczy, w połączeniu z niezdolnością do wglądu w to, co przyniesie nam przyszłość. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak na to patrzysz, możesz uczynić tylko to, co możesz uczynić dzisiaj. Jeśli nie możesz nic uczynić ze swoimi obecnymi lękami, idź na spacer, wybierz się na jogging lub odpocznij. To najlepsze wyjście dla Ciebie. Takie rozwiązania są jak najbardziej polecane.

Jak nie obawiać się przyszłości ?

Wizualizuj sobie najgorszy, możliwy scenariusz

Co jest niedobrym, co mogłoby się przytrafić? Wiele z naszych przyszłych lęków, nawet gdyby się spełniły, nie są zagrażającym życiu wyrokiem śmierci, za jaki je uważamy. Owszem, są pewne scenariusze i sytuacje, które mogłyby niedobrze wpłynąć na nasze życie, ale może to, co potencjalnie niedobre, jest tylko niewygodą, a nie doświadczeniem niszczącym istnienie. Najgorsze scenariusze rzadko się ziszczają – nie należy zatem obawiać się ich nadmiernie.

Nie zapominaj o medytacji

Znanych jest mnóstwo badań psychologicznych i medycznych, które prezentują, że duchowość pomaga wielu osobom szybciej leczyć nawet fizyczne dolegliwości, więc z pewnością może pomóc w przyszłych lękach. Dla osób, które tego nie skosztowały, samo siedzenie oraz oddychanie jest czynnością bezcelową. Codzienne medytowanie czyni cuda.

Zamień swoje zmartwienia w pracę

Cierpiąc czasami na problemy ze snem często wywołane określonymi lękami lub okresami melancholii, można zrozumieć, że działania zawodowe są najlepszym lekiem na zmartwienia. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobycie odwagi, by stawić czoła temu, czego się obawiasz, poprzez celową pracę nad tym, zaangażowanie umysłu w coś interesującego, czy też aktywność fizyczną, poczujesz się o wiele lepiej, gdy będziesz robić różne rzeczy. Praca mają kojące oddziaływanie. Dzięki nim wszystko realizuje się z sukcesem. O tym nigdy nie wolno zapominać, a nadmierne myślenie źle działa na psychikę. O tym mówią zawsze eksperci. Należy słuchać ludzi mających wiedzę.

Wyobraź sobie optymistyczny wynik

Wizualizacja jest czymś więcej niż tylko marzeniem, ale w rzeczywistości praktyką oraz projekcją rzeczywistości, której chcesz w sposób zamierzony. Ważne jest doświadczanie emocji i pragnień związanych ze zwyciężaniem, nawet zanim ono zaistnieje.

Nie zamartwiaj się bez potrzeby

Zawsze pamiętaj, że Twoje najgorsze obawy rzadko się spełniają. Rzeczywistość jest taka, że wielu z nas martwi się o sprawy, które najprawdopodobniej nigdy się nie wydarzą. Rzeczywistość może być bardziej niezwykła od fikcji, ale nierealność będzie bardziej przerażająca niż rzeczywistość.

Przypomnij sobie swój ostatni strach

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się bałaś, co się wydarzyło? Prawda jest taka, że udało ci się przeżyć. Może masz przekonanie, że mogłaś przegrać lub sprawy nie ułożyły się tak, jak mogły. Może nie zawsze przegrywamy, bo nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Może przegrywamy, ponieważ jest inna droga, którą powinniśmy obrać.

Zawsze pamiętaj, że masz w sobie siłę i odwagę

Wszyscy czuliśmy się zwyciężeni. Odwaga oznacza, że robisz to, co możesz, z tym, co masz, niezależnie od tego, jak się czujesz. I być może najważniejszą rzeczą, o jakiej nie wolno zapominać jest to, że nikt inny nie może Ci jej podarować, musisz ją podarować sobie sama. Aby stawić czoła swoim lękom i swojej przyszłości, musisz uwierzyć, że możesz to zrobić. Odwaga, siła, wewnętrzna spójność są niesamowicie istotne dla każdej osoby. Pozwalają one przeżyć najbardziej nawet trudne dni. Każda osoba może funkcjonować tak, jak potrzebuje. Musi jedynie zadbać o swoje sprawy i nie żyć obawami. Tylko takie podejście da wyczekiwany sukces w układaniu układaniu własnego życia.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę