Jak szybko pozbierać się po rozstaniu ?

W tym artykule przeczytasz porady na temat kojenia pokiereszowanego serca. Dowiedz się jak przestać pamiętać o niedobrej miłości oraz jak radzić sobie z zanikiem związku. Po lekturze tego teksu na pewno życie będzie jaśniejsze.

Pozwól uczuciom płynąć

Kojąca może okazać się dyskusja z dobrym przyjacielem, członkiem rodziny lub psychoterapeutą na temat emocji związanych z rozstaniem lub eks mężem. Jeśli nie czujesz się dobrze, dzieląc się wszystkimi swoimi emocjami, rozważ zapisanie ich lub medytację nad nimi. Możesz również zaangażować się w inny projekt, taki na przykład jak renowacja domu, który może pomóc Ci uwolnić to, co masz w głowie. Złe emocje wyjdą z Ciebie, a ty poczujesz się wolną osobą. Warto zatroszczyć się o optymalne odczucia, które zbudują Twoje poczucie własnej wartości. Emocje wcale nie muszą być niedobrą sprawą. Mogą posiadać właściwości oczyszczające. Emocje i odczucia mogą być naprawdę dobre.

Unikaj robienia tego, co robiliście razem ze swoim byłym

Jak szybko pozbierać się po rozstaniu ?

Jeśli nadal czujesz się przytłoczona niedobrymi myślami i emocjami, przemyśl trzymanie się na odległość od miejsc, które mogą być źródłem złych wspomnień. Zacznij żyć na nowo, zapominając o złych wydarzeniach. Nie rozpamiętuj tego, co miało miejsce jakiś czas temu. Po roku czy dwóch nie będziesz przeżywała złych emocji po rozstaniu z byłym ukochanym. Poczujesz się niczym osoba, która żyje optymalnie i czuje się doskonale. Nowe życie jest tuż tuż. Przeszłość należy pogrzebać, a nie rozpamiętywać ją nieustannie. Warto żyć i planować to, co ważne. Zadbaj o siebie, ponieważ od miłości do siebie samego zaczyna się to, co najlepsze. Nie ma nic lepszego niż kochanie siebie i wszystkich swoich pozytywnych rzeczy w sobie. Za jakiś czas zapoczątkujesz nową relację. Jest to więcej niż pewne, a Twoje życie zyska nowe barwy.

Naucz się wyrażania swoich potrzeb

Jeśli nie nie masz sił, by spotkać się ze znajomymi w restauracji lub niełatwo ci dotrzymać obietnic, spróbuj przekazać swoje emocje innym. Spróbuj od nowa rozważyć swoje pragnienia w tym momencie i niech inni mają świadomość, z czym masz do czynienia. Mnóstwo osób czuło się w ten sam sposób i będzie wiedziało, że możesz potrzebować trochę czasu, aby powrócić do swojego normalnego stanu. Rozmawiaj z innymi osobami, wyrzuć z siebie negatywne uczucia. Nie duś ich w sobie, lecz mów o tym, co się stało. Najlepiej jest rozmawiać, ponieważ rozmowa z innymi osobami pozwala na dobre odczucia oraz miłe spędzenie wolnych chwil. Kobiety przeżywają nieustannie ból w samotności. Jest to zdecydowanie złe podejście do swoich zawirowań emocjonalnych. Dobrze jest wyrzucić żal z siebie, ponieważ to pozwala obniżać wszelkie napięcia.

Spisz swoje wszystkie zalety

Jeśli nie czujesz się dobrze ze sobą, rozważ sporządzenie listy wszystkich miłych rzeczy, które uczyniłaś dla swojego eks mężczyzny albo wszystkie cechy, które lubił w tobie oraz cechy, które doceniasz w sobie. Będziesz czuć się znakomicie i na pewno zechcesz być z drugą osobą. Czas goi rany, daje poczucie, że za rogiem czeka szczęście. Jest to naprawdę polecane rozwiązanie na tygodnie po rozstaniu. Myśl o sobie dobrze i miło spędzaj czas. Na pewno wszystko ułoży się dobrze, a Ty odzyskasz zadowolenie ze swojej egzystencji.

Znajdź coś, co Cię cieszy

Kiedy poświęcasz czas na badanie siebie i ponowne spotkanie z własnym ja, może to prowadzić do połączenia z tym, co kiedyś przyniosło ci ukojenie, szczęście lub inspirację, ale zostało wstrzymane w czasie twojego związku. Możemy być bardziej otwarci na mówienie „tak” nowym rzeczom, ludziom i doświadczeniom, aby odkryć zmienione poczucie swobody, nawet jeśli jest to bolesne oraz dokuczliwe. Staraj się działać, nawet gdy nie masz na to najmniejszego apetytu. Działanie pozwala nie myśleć o tym, co było.

Zacznij zauważać innych ludzi

Kiedy smutek po rozstaniu jest zbyt trudny do akceptowania, możesz uznać, że skoncentrowanie się na problemach innych ludzi może zmienić Twój stan na lepszy i odciągnąć Cię od skupiania się na sobie. Rozważ wolontariat w pobliskim przytułku dla ludzi bezdomnych lub schronisku dla zwierząt. Pomaganie bliskiemu w potrzebie przy przyrządzaniu obiadów lub sprzątaniu będzie także doskonałym rozwiązaniem. Nie warto być egoistą, lecz najlepiej jest budować dobre relacje z innymi. Miłość jeszcze pojawi się w Twoim życiu, to więcej niż pewne.

Znajdź ulgę w ćwiczeniach i ruchu

Badania naukowe pokazują, że ćwiczenia mogą zmniejszyć stres intensywnie. Użyj ćwiczeń jako zdrowego ujścia do zarządzania uczuciami niepokoju, smutku, senności i stresu. Trening daje to, co najlepsze. Codzienny spacer, jazda na rowerze lub wideo treningowe online to sposoby na przyzwyczajenie się do treningów, gdy czujesz się smutna z powodu zakończenia związku.

Zadedykuj czas żałobie

Jeśli to realne, postaraj się myśleć o utracie związku jako o sytuacji żałoby. Pozwól sobie przetrawić tę sytuację. Nie próbuj od razu znaleźć kogoś nowego. Idealną rzeczą, jaką możemy uczynić, to spróbować uhonorować nasze emocje i nie oceniać ich. Aby zaakceptować swoje emocje musisz przeformułować swoje myśli. Zamiast rozumować: Nie powinnam czuć się tak rozczarowana, pomyśl Jestem smutna i to nie jest problemem. Potrzebujemy czasu, aby spojrzeć w głąb siebie i zrobić inwentaryzację naszych emocji. Musimy zająć się naszymi poturbowanymi sercami i pozwolić, aby uzdrowienie nastąpiło z czasem, troską, delikatnością i głębszym pochyleniem się nad własnymi emocjami.

Nie stopuj myśli o swoim byłym

Gdy myślisz o twoim byłym, staraj się ich nie zatrzymywać ani nie blokować. Zamiast tego trenuj bycie „świadkiem” tych myśli. Kiedy pojawiają się myśli, uczyń krok do tyłu i zaakceptuj je. Wiesz, że ich doświadczasz; pojawiają się w Twoich myślach. Śledzisz je. Ćwiczysz obserwowanie i pozwalanie im na odejście. Nie można pogrążać się w niedobrych odczuciach. Jest to naprawdę optymalne wyjście.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę