Jaka będzie sytuacja w mojej pracy ?

Utraciłaś motywację i entuzjazm

Za każdym razem czujesz się tak samo jak w poniedziałek rano. To, co dawniej sprawiało ci przyjemność, teraz jest dla ciebie utrapieniem. Praca nie generuje ci wyzwań i nie wywołuje w tobie ożywienia.

Brak wsparcia dla twojego planu rozwoju

Zdarza się, że kierownik wypytuje o twoje cele i założenia, ale nie przykłada do twoich deklaracji większej wagi

Zachowania niesprawiedliwe

Czasem widzisz, że twoi koledzy z pracy dostają szansę, które dla ciebie są nieosiągalne.

Twoja firma bankrutuje

Jaka będzie sytuacja w mojej pracy ?

Twój research doprowadził do tego, że dowiedziałaś się, iż firma nie przędzie dobrze. Nie daje korzyści, nie rozwija się. Biurka współpracowników są puste, ponieważ nie ma projektów, które mogliby wykonywać. To oznacza, że firma kieruje się w stronę bankructwa. Tym bardziej nie warto w niej tkwić, jeśli pracodawca nie pofatygował się, by cię o tym powiadomić.

Nikt nie interesuje się Twoimi celami

Nie jesteś pytana o to, jakie są twoje cele zawodowe ani kolejne plany.

Automatyzacja pracy

Stajesz się bezużyteczna, przebrzmiała, możesz być odsunięta przez wzgląd na nowe technologie.

Nie dostajesz wyzwań w pracy

Twoje zawodowe sprawy, kierownik czy koledzy z pracy nie sprawiają, że masz poczucie, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to przegrywasz nadzieję na rozwój.

Nie czujesz się członkiem ekipy w pracy

Jeżeli nie czujesz się elementem zespołu i nie wprowadzasz nic do niej, nie powinnaś uporczywie próbować się w niej zadomowić.

Wynagrodzenie ani drgnie

Robisz to samo przez ponad dwa lata, nie otrzymujesz lepszego wynagrodzenia ani podwyżki, a zakres zadań, za które jesteś odpowiedzialna, nie zmienia się. Niektórzy mogą lubić pracować bez przerwy nad tymi samymi rzeczami, nikt jednak nie chce pracować wiedząc, że nic lepszego go w firmie nie czeka.

Przestałaś być faworyzowana

Jeśli nie jest faworytem członków managementu, którzy przy rozdawaniu awansów czy dodatkowych pieniędzy faworyzują swoich faworytów, możesz na na dłuższy czas utknąć na stanowisku, które już piastujesz.

Nikt nie liczy się już z Twoim zdaniem

Twój głos nie jest więcej dostrzegalny a twój pomysł w jakiejś kwestii nie zmienia nic. Zdarza się, że kierownik jest oburzony, podczas gdy ty proponujesz nowe inicjatywy. To jest sytuacja bez rozwiązania, w której managerowie życzą sobie, by podwładni nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to moment nie do wytrzymania.

Powtarzająca się rutyna

Twoja praca jest niebywale mechaniczna, porywa cię monotonia. Kiedy twoja pozycja zawodowa wydaje ci się znieruchomiała, ciężka do poruszenia i nie dostrzegasz szans na rozwój czy podwyżkę poziomu odpowiedzialności, to alarm, że znalazłaś się w martwym punkcie kariery.

Czujesz się zbyt pewnie w firmie

Status quo niekiedy daje poczucie nadmiernego komfortu.

Niesprawiedliwe zarobki

Choć może wydawać się to dziwne, za niepokojący sygnał trzeba uznać zarówno bycie wynagradzanym zbyt nisko, jak i pensje wyraźnie przekraczającą rynkowe stawki.

Firma woli zatrudniać kogoś z zewnątrz

Jeżeli zdasz sobie sprawę, że firma preferuje zatrudniać na odpowiedzialniejsze stanowiska ludzi z poza firmy, zamiast ofiarować szanse podwyżki swoim ludziom, jesteś w stanie wywnioskować, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby się rozwinąć.

Nie docenianie Twojej pracy

Czasem przełożony nie szanuje twojego zaangażowania się w rozkwit firmy, nie rozpoznaje twoich zdolności, pomija cię przy awansach lub nie daje ci mieszać się w szczególnie wymagające sprawy. Niełatwym jest liczyć na to, by ta kwestia miała się błyskawicznie polepszyć.

Nie jesteś doceniana

Na horyzoncie nie dostrzegasz komplementów. Bez względu na to, co robisz, nie jesteś szanowana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Wyznajecie odmienne wartości

Czy chodzi o różnice kulturowe, odmienne podejście do aspektów środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nie ma to znaczenia. Jeżeli spostrzegasz, że występują niezgodności pomiędzy twoimi wartościami a wartościami wyznawanymi przez firmę, nie powinnaś uwzględniać z nią swoich planów na przyszłość.

Próby zmiany lub poprawy twojej pracy nie są mile widziane

Kiedy starasz się zmienić swoją pozycję w firmie, pogłębić zakres swoich obowiązków albo sprowadzić swoją karierę na odrobinę inny tor, a wszystko jest odrzucane – to czas, aby rozejrzeć się za inną pracą.

Nie możesz dobić się do szefa

Nie możesz dogadać się z kierownikiem, by pozwolić projektowi bieg. Twoje propozycje są niezauważalne, e-maile pozostają bez odpowiedzi, a sama jesteś zdania, że masz sporo szczęścia, gdy dasz radę złapać kierownika w toalecie. Wygląda na to, że jesteś ignorowana.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę