Jakie są rodzaje wróżb ?

Astrogiromancja

Jasnowidzenie przy użyciu wielobocznego bączka, którego krawędzie zostały zaopatrzone w litery lub cyfry.

Aksinomancja

Pradawny sposób dywinacji na podstawie topora wbitego w kłodę drewna. Jako odpowiedź interpretowano dźwięki i wibracje, które powstały przy wbijaniu topora.

Sideromancja

Przepowiednia, podczas której na blasze pali się słomę i interpretuje się jej ślady i wzory, jakie pozostawi na blaszce.

Moleozofia

Jakie są rodzaje wróżb ?

Interpretowanie pieprzyków, brodawek, blizn i innych zmian na skórze. W starożytności jeden z ważniejszych sposobów przepowiadania przyszłości.

Apantomancja

Jasnowidzenie z wykorzystaniem spotkanych po drodze zwierząt, ptaków i innych istot.

Belomancja

Pradawny sposób przepowiadania przyszłości za pomocą rzucania lub balansowania strzałami.

Sikomancja

Sztuka dywinacji z pomocą napisów na liściach drzew. Zrywano liść z drzewa i pisano na nim pytanie. Potem odkładano go w bezpieczne miejsce i patrzono w jaki sposób usycha. Im dłużej liść pozostawał świeży, tym lepsza była prognoza.

Rafli

Przepowiadano przyszłość z piasku, a dokładniej za pomocą linii rysowanych specjalnym patykiem na cienkiej warstwie piasku przesianego przez sito.

Bibliomancja

Przepowiadanie przyszłości z pierwszej z brzegu książki, oparte na dowolnym wyborze tekstu. Było znane już w przedwiecznej Grecji, gdzie w taki sposób prorokowano przy użyciu zwojów papirusowych. W naszych czasach prorokuje się po prostu otwierając powieść losowo lub podając numer strony i wers liczony od góry lub od dołu.

Kapnomancja

Jasnowidzenie na podstawie koloru, kształtu i kierunku unoszenia się dymu nad ołtarzem ofiarnym.

Piromancja

Wróżba na podstawie płomienia świecy lub lampy naftowej, do którego wrzuca się odrobinę ziół. Jeśli palą się one szybko, to dobry znak. Słabej mocy płomień oznacza smutny los i krótkie życie.

Katoptromancja

Przewidywanie przyszłości za pomocą zwierciadeł lub błyszczących metalowych płyt.

Kartomancja

Dywinacja z kart. Chyba najbardziej sławna dzisiaj metoda przewidywania przyszłości.

Auspicjomancja

Starożytna wieszczba dokonywana na podstawie obserwacji lotu ptaków. Specjalny kapłan zakreślał żelazem pewną przestrzeń, na której oczekiwał znaku od przelatującego ptaka.

Aleuromancja

Odpowiedź na pytania zapisywano na papierkach, papierki umieszczano w kulkach z ciasta wykonanego z mąki pszennej, zapiekano, mieszano i losowano.

Hydromancja

Jasnowidzenie z wody. Interpretowano jej kolor, fale na jej powierzchni, podwyższenie i obniżenie poziomu w naturalnych zbiornikach wody, kręgi i liczbę „kaczek” kamienia puszczonego na wodę. Z wody korzystano również jak z „magicznego kryształu”, próbując ujrzeć w niej obrazy.

Chrimomancja

Jasnowidzenie z gotówki znane od zamierzchłych czasów. W chwili obecnej można wróżyć z banknotów. Wyjmujemy dowolny jeden banknot przy czym mało ważny jest rodzaj waluty, zadajemy pytanie i sprawdzamy cyfry numeru na banknocie. Zasada jest taka, parzyste liczby są dobre dla płci żeńskiej, nieparzyste zaś pochlebne dla płci męskiej. Istnieją dwa sposoby poszukiwania odpowiedzi, w pierwszym trzeba dodać wszystkie cyfry numeru banknotu. Jeśli np. suma wyniesie 22 to będzie liczbą parzystą. Inny sposób polega na tym, że bierze się pod uwagę ostatnią cyfrę.

Margaritomancja

Wróżenie z pereł. Dawniej wierzono, iż perła umieszczona pod przewróconą czaszą powinna wydawać dźwięki, kiedy zbliża się do niej zła osoba.

Punktacja

Sposób dywinacji, podczas którego przypadkowo narysowane punkty łączy się ze sobą liniami i interpretuje się otrzymaną w ten sposób figurę.

Onomancja

Wróżenie na podstawie ludzkich imion lub nazw przedmiotów. U Słowian w okresie świąt młode dziewczęta wychodziły na ulicę i pytały przechodnia o imię. Uważano, że w ten sposób można poznać imię przyszłego małżonka.

Krystallomancja

Początkowo do jasnowidzenia używano kawałka górskiego lub innego przezroczystego kryształu, później kryształowej lub szklanej kuli. Kto chciał poznać przyszłość, uporczywie wpatrywał się w błyszczącą powierzchnię, dopóki nie pojawiły się obrazy lub wizje.

Owomancja

Wieszczenie przyszłości z kurzego jajka. Bierze się naczynie z ciepłą wodą i rozpuszcza w nim białko. Kiedy się ścina, powstają liczne figury, których kształt trzeba przeanalizować. Natomiast białko, które osiadło na dnie, uważane było za zapowiedź nieszczęścia.

Spodomancja

Jasnowidzenie z popiołu. Na Słowiańszczyźnie w okresie świątecznym dziewczęta przed nocą sypały popiołem obuwie, a nazajutrz sprawdzały, ile pozostało popiołu na obuwiu. Ta będzie najbogatsza, na której obuwiu zostało najwięcej popiołu.

Gyromancja

Wieszczenie przyszłości za pomocą okręgu wyłożonego z liter lub cyfr. Wróżbita chodzi po kręgu dopóki nie potknie się naprzeciwko jakiejś litery.

Nekromancja

Wywoływanie dusz zmarłych w celu zadawania im pytań o przyszłość.

Aeromancja

Przedwieczny sposób wróżenia na podstawie wyglądu nieba, obłoków, komet, spadających gwiazd i innych zjawisk obserwowanych na niebie.

Klidomancja

Przepowiadanie przyszłości przy pomocy zawleczonego na nitce klucza.

Geloskopia

Wieszczenie przyszłości według śmiechu, określanie osobliwości człowieka i otrzymywanie pewnych przesłanek stosownie do tego, jak dany człowiek się śmieje. Uważano, że ten kto dużo się śmieje jest człowiekiem ciepłym i poczciwym, zaś kto rzadko lub w ogóle się nie śmieje, jest chłodny i ma twardy charakter. Cichy śmiech oznacza miękkość, zaś głośny oznacza opryskliwość i skłonność do kłamstwa.

Demonomancja

Starożytne wróżby przy pomocy demonów. Wróżbiarz albo wzywał demona, albo tylko wypowiadał lub pisał jego imię, po czym demon w tej lub innej formie dawał odpowiedź na pytanie.

Halomancja

Wróżenie z soli. Brano naparstek soli, ociupinę wody, mieszano je i jedzono. Przeznaczony partner miał się pojawić we śnie i podać napój.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę