Karta tarota Wieża

Ogólna charakterystyka karty Wieża

Wieża oznaczana jest numerem szesnaście. Karta ukazuje prawdę o światopoglądzie człowieka. Oparty był on na niewiedzy, przypuszczeniach, braku doświadczenia. Nadszedł czas, gdy trzeba zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Wszechświat rozwieje iluzję, w którą tak silnie wierzyliśmy. Nadchodzi moment, w którym dobiega koniec czegoś ważnego. Choć to trudne będzie trzeba znaleźć wewnętrzną siłę i pogodzić się z tym i przyjąć rolę pilnego ucznia. Od początku musimy nabierać przekonań tym razem opartych na faktach. Karta czasem pokazuje przywiązanie do pieniędzy bądź też uznania pewnej sfery życiowej za dominującą (priorytetową).

Karta tarota Wieża

Karta Wieża w sferze finansów

Wieża niejednokrotnie symbolizuje stratę, z tego powodu możemy oczekiwać zgubienia ważnych dokumentów, które mogą odbić się na naszej wypłacie. Nadchodzą wydatki, które trzeba będzie zapłacić od razu. Z tego powodu sfera finansowa będzie mocno nadszarpnięta.

Relacje oraz związki: Wieża

Wieża nie zwiastuje niczego pozytywnego dla relacji. Może to być rozpad związku partnerskiego, separacja, rozwód. Jeżeli do tego nie dojdzie, to będą dominowały kłótnie, agresja, wrogość. Przeszłość da o sobie znać i zacznie objawiać się choćby w formie informacji o zdradzie dokonanej kilka lat wcześniej. Co może być oczywiście ostatecznym powodem do rozstania. Poczujemy, że nie damy rady dłużej tego ciągnąć.

Wieża w miłości

Wieża wielokrotnie przynosi oświecenie, przebudzenie. Tak naprawdę karta jest niepodważalną prawdą, która pokazuje przykrą rzeczywistość. Jest surowym nauczycielem, który pragnie nas czegoś nauczyć. Wieża oznacza, iż mogliśmy zostać wykorzystani, okłamywani, manipulowani. Rozmiar rozpaczy jest przeogromny, lecz powinniśmy czuć wdzięczność za to, że nareszcie przejrzeliśmy na oczy.

Karta Wieża: Kontakt

Osoba, która pojawi się na naszej drodze, będzie żegnała się z pewnym okresem w życiu. Niestety z pesymistycznymi odczuciami takimi jak pustka, odrzucenie, beznadzieja. Może znajdować się w przełomowym momencie życia, coś nowego, istotnego zaczyna wchodzić w drogę.

Przyszłe wydarzenia: Wieża

Nadciąga wiele raptownych, niespodziewanych sytuacji. Może to być wypadek, zwolnienie z pracy. Coś, co dzieje się przez ułamek sekundy i nie ma możliwości, aby to naprawić. Rzeczywistość ukaże nam, jak mocno myliliśmy się w swoich poglądach. Jeśli uważaliśmy kogoś za przyjaciela, to może bez skrupułów, boleśnie nas oszukać itp. itd. Może to wywołać porzucenie dotychczasowego stylu życia i rozpoczęcie wszystkiego na nowych zasadach.

Karta tarota Wieża jako karta dnia

Jeśli mamy wewnętrzne przeczucie, że przyszedł czas pożegnać się z czymś, bez wahania to zróbmy. Najwyraźniej to odpowiedni moment, żeby zacząć coś nowego. Wieża przypomina o tym, iż jesteśmy kowalami własnego losu. Najgorsze co można zrobić to apatycznie przyglądać się narzuconemu obiegowi zdarzeń. Dzisiejszy dzień będzie bogaty w niespodzianki.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę