Niewierny facet

Dlaczego partnerzy naprawdę dopuszczają się zdrady? I z jakiego powodu w niektórych przypadkach kontynuują nową relację po tym, jak zostaną nakryci, nawet wobec głęboko niepożądanych konsekwencji jakimi są rozpad małżeństwa, rozłąka z dziećmi, zmiana pozycji społecznej i inne? Prawda jest jednak taka, że na decyzję mężczyzny o oddaniu się w romans mogą wpływać różne czynniki. Jego wybór, aby zdradzać jest dyktowany przez jeden lub więcej następujących czynników:

Chce zakończyć obecny związek

Mężczyzna może mieć ochotę, żeby zakończyć swój trwający związek. Jednak zamiast po prostu przedstawić swojej kobiecie, że jest niespełniony i chce odejść, oszukuje ją, a później zmusza ją do rozwiązania tej relacji.

Niedojrzałość

Niewierny facet

Wówczas gdy partner nie posiada dużego doświadczenia w relacjach z kobietami lub jeśli nie w pełni rozumie, że jego kroki będą najpewniej miały konsekwencje, takie jak cierpienie drugiej połówki, może mieć wrażenie, że wszystko jest dobrze. Może mówić o swoim zobowiązaniu do monogamii jak o kurtce, którą może zakładać lub rozbierać jak i kiedy uważa, w zależności od swoich chęci.

Brak kogoś, kogo mógłby naśladować

Facet może nie zdawać sobie sprawy ze swojej potrzeby bycia docenianym przez innych mężczyzn, bliskich, mając nadzieję, że jego potrzeby społeczne i psychiczne zostaną całkowicie zaspokojone przez jego drugą połowę. A kiedy ona bezdyskusyjnie nie sprawdza się w tym obowiązku, on poszukuje tego, o czym marzy u innej kobiety.

Problemy współistniejące

On może mieć poważne problemy z alkoholem lub narkotykami, które oddziałują na jego myślenie, co sprawia, że żałuje swoich decyzji seksualnych. A może ma problem z uzależnieniem seksualnym, co oznacza, że impulsywnie angażuje się w fantazje i kontakty seksualne jako sposób na unikanie nudy.

Czuje się wyjątkowo

On może czuć, że zasługuje na coś wyjątkowego, na co inni faceci nie zasługują. Podstawowe reguły po prostu nie mają zastosowania wobec niego, więc ma ochotę się nagradzać przy pomocy relacji z inną kobietą. On może wcześniej nawet nie myślał o oszukiwaniu, aż nagle pojawiła się okazja. Wówczas, nie myśląc nawet o tym, co zdrada może zrobić z jego aktualną relacją, poddał się chwili.

Samolubność

Możliwe, że jego nadrzędnym celem jest on sam i wyłącznie on. Z tego powodu może oszukiwać i utrzymywać sekrety bez wyrzutów sumienia czy smutku, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego pragnie. Możliwe, że nigdy nie zamierzał być monogamistą. Zamiast postrzegać swoją przysięgę monogamii jako poświęcenie dokonane dla swojego związku, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i obejść.

Problemy z dzieciństwa

On może odreagowywać lub reagować na nierozwiązane bolesne przeżycia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc psychiczną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach rany sprzed lat przyczyniły się do powstania problemów z przywiązaniem i bliskością, które sprawiają, że nie jest on w stanie lub nie chce w całości poświęcić się jednej osobie. Może także wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane ze zdradą seksualną jako sposób na uśmierzenie bólu związanego z tymi dawnymi, niezagojonymi ranami.

Zakłopotanie w kwestii przywiązania i zaangażowania

Mężczyzna może nie rozumieć różnicy między fizyczną bliskością a długotrwałą miłością, myląc seksualne podniecenie wczesnego romansu z głębokim uczuciem. Nie rozumie też, że w wartościowych, długotrwałych relacjach porywczy romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale ostatecznie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Myśl o samotności go przytłacza

On może chcieć przerwać swój obecny związek, ale odwleka to do chwili aż będzie miał kolejny na oku.

Gniew, zemsta

Może dopuszczać się zdrady, aby się odegrać. Jest zdenerwowany na swoją ukochaną i ma ochotę ją zranić. W takich chwilach romans jest narzędziem zemsty.

Nie czuje się bezpieczny

Może myśleć, że jest za stary (lub zbyt młody), za mało atrakcyjny, za mało majętny, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca ilość zdrad wśród facetów jest związana, choćby po części, z kryzysem wieku średniego. Aby podnieść swoje słabnące ego, mężczyzna szuka potwierdzenia u pań innych niż jego partnerka, wykorzystując tę erotyczną iskrę zainteresowania, aby poczuć się chcianym, pożądanym i wartościowym.

Ma za duże oczekiwania

Może on myśleć, że jego kobieta powinna realizować każdy jego zachciankę i marzenie, seksualne i pozostałe, każdego dnia i o każdej porze, niezależnie od tego, jak ona się odnajduje danego dnia. Nie rozumie, że ona ma swoje własne życie, myśli, emocje i potrzeby, które nie zawsze są związane z jego osobą. Kiedy jego oczekiwania nie są spełnione, szuka zewnętrznego spełnienia.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę