Wróżby andrzejkowe online – imiona

Wróżby z obierek jabłka

Każda z Was bierze jabłko i obiera je na takiej zasadzie, aby zrobić jak najdłuższą obierkę. Rzucamy ją za siebie przez lewe ramię i odczytujemy literę, którą utworzyła się na posadzce. To okazja na poznanie imienia swojego przyszłego męża.

Pierwsza napotkana osoba

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i natkniesz się na pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, koniecznie zapytaj go / ją o imię. Masz to zrobić sam i spotkać tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża / przyszłej wybranki.

Wróżba za pomocą kartki i szpilek

Na dużej kartce papieru wynotujcie wszelakie męskie imiona, jakie tylko znacie. Później odwróćcie kartkę odwrotnie, zakręćcie kilka razy, aby nie oszukiwać i wyznaczcie punkt w dowolne miejsce. To jest ten moment, w którym poznałaś imię swojego przyszłego wybranka!

Wróżby andrzejkowe online - imiona

Przelewanie wosku

Potrzebujecie świecy i starego klucza z dużą dziurką. Rozgrzany, roztopiony wosk z uwagą wlewacie przez ucho od klucza wprost do miski z zimną wodą. Kształt, który uzyskacie trzeba oświetlić latarką, a cień rzucony na ścianę ma przedstawiać… No właśnie, co? Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Puszczanie kartek na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miskę z wodą, szpilki.
Do korków od wina doklej karteczki z imionami męskimi, a następnie ułóż je w wodzie wraz z korkiem z imieniem kobiety. Ten korek, który się z nim połączy, przedstawi imię przyszłego partnera.

Łódeczki

Przygotujcie papierowe łódeczki lub stwórzcie je z łupinek orzecha. Każdą z nich trzeba naznaczyć żeńskimi i męskimi imionami. Łódeczki puszczamy na wodzie, a właściciele tych, które się zderzą, są w stanie prawdopodobnie zostać parą.

Wróżba z liści wiśni i kwiatów

W Andrzejki musimy zerwać parę liści wiśni i włożyć do wody. Jeżeli którakolwiek z gałązek puści pąki do 24 grudnia, jest to znak, że w na przestrzeni kilku miesięcy odnajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią niesamowite chwile.

Karciane wróżby ślubne

Odpal świeczkę i weź talię do ręki. Porządnie ją przetasuj i głośno zadaj pytanie: „kiedy wyjdę za mąż”. W zależności od tego, który karciany kolor wylosujesz, taką przyszłość sobie wywróżysz. Kier – w najbliższych miesiącach. Karo – nie za rok, ale całkiem niedługo. Trefl – staniesz przed ołtarzem za kilka lat, ale czeka cię wiele komplikacji, Pik – nigdy.

Wróżenie z karteczek papieru

Na białych karteczkach zapisz imiona męskie niewidzialnym wkładem. Kiedy wyschnie, czarodziejskie karteczki wsadź do kapelusza. Po wylosowaniu zidentyfikuj imię przyszłego lubego nad płomieniem świecy, który obnaży napis.

Układanie butów

Potrzebujecie swoich lewych butów. Kładziecie je kolejno, jeden za drugim, zaczynając od miejsca, które znajduje się najdalej od drzwi frontowych. Pierwsze ustawienie musi zrobić osoba, która nie będzie z wami w to grała. Ustawiajcie je do momentu, w którym but wyjdzie za próg domu. Jego właścicielka wyjdzie za mąż szybciej niż pozostałe panny.

Losowanie wróżebne

Potrzebujecie obrączki, różańca i zielonego listka. Każdy z tych przedmiotów symbolizuje kolejno: pośpieszny ślub, stan zakonny i staropanieństwo. Trzeba ulokować je pod trzema spodeczkami, kilkukrotnie zmienić miejsce dla niepoznaki i po kolei losować.

Wróżba z pudełkiem zapałek

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią wybierz garść i rozpocznij odkładanie ich, odliczając kolejno: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler… Jeśli przy ostatniej zapałce wyjdzie kawaler, to wyjdziesz za mąż za kawalera, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca.

Rzut obuwiem

Pozbywamy się buta z lewej nogi, stajemy przeciwnie do drzwi i rzucamy go za siebie. Jeśli but będzie czubkiem wskazywał wyjście znaczy to, że właścicielka natychmiastowo znajdzie swego wybranka.

Wróżby z róży

W noc andrzejkową pozbądź się jej płatków, wsadź je do koperty, dokładnie ją zaklej i włóż pod poduszkę. Tuż przed zaśnięciem zadaj sobie pytanie „kiedy wyjdę za mąż?” i moment pokontempluj nad tą perfekcyjną wizją. Jeśli tej nocy zobaczysz w snach ołtarz, welon lub coś, co powiązane jest z małżeństwem, znaczy to, że ożenisz się w trakcie najbliższych 12 miesięcy.

Wróżby z igieł

Spotykasz się już z kimś? Sprawdź, czy twój luby to ten jedyny. Puść na wodę dwie igły i przekonaj się czy się złączą. W tym przypadku symbolika mówi sama za siebie.

Wróżby z płonących kartek

Jeśli chcesz rozeznać się, jak nierozerwalny jest twój związek, zapal w tym samym momencie dwie kartki papieru. Jedna z nich oznacza ciebie, druga twojego lubego. Kartka, która spali się wyraźniejszym płomieniem, ustali osobę kochającą mocniej.

Słowiańskie kręgi

Grupa panien ustawia się w kole, po którego środku ulokowany będzie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny powinny trzymać się za ręce i podjąć taniec w wybranym przez siebie kierunku. Kawaler też powinien parę razy się obrócić, a potem wybrać którąś pannę, kiedy ich taniec ustanie. Ta, którą wskaże, najprędzej się ożeni.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę