Jak zakończyć zły związek ?

Jak zakończyć relację w prawidłowy sposób ?

Na całym świecie nikt nie zna tak naprawdę właściwego przepisu na to aby zakończyć relację. Każda relacja jest inna, a każda strona w relacji posiada szereg łatwych do zranienia uczuć. Poniżej prezentuję parę porad jak zerwać, tak żeby spowodowało to jak najmniej szkód.

Nie reaguj na protesty i kłótnie

Jeśli rozstanie jest niespodziewane dla drugiej osoby, może ona próbować się sprzeczać, kontrargumentować lub wyliczać powody, dla których powinniście pozostać w związku i spróbować wszystko naprawić. Jeśli znajdujesz się w punkcie zerwania, nic nie jest w stanie przywrócić lub ożywić związku teraz. Poddanie się tylko odwlecze to, co i tak nadejdzie.

Jak zakończyć zły związek ?

Pamiętaj o czasie żałoby

Nawet jeśli to Ty kończysz związek, będzie to okres płaczu. Jest to jeden z najgorszych etapów zakończenia związku. Jeśli nadal zależy Ci to powinnaś przypomnieć sobie o przyczynach, dla których relacja zmierza ku końcowi.

Zrozum, że to nigdy nie jest łatwe

Zrozum, że nie ma bezbolesnego sposobu na zerwanie. Wszyscy mamy zamiar zakończyć związek bez żadnego strapienia i załamania. Jednakże bez względu na to, jak bardzo związek jest zepsuty, oficjalne zakończenie go spowoduje ból po obu stronach. Kiedy już zrozumiesz, że będzie bolało, możesz być gotowa na wyniki tego kroku.

Bądź szczera, ale pamiętaj o jego uczuciach

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie chcą być poinformowani, dlaczego zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może wydawać się szczerą odpowiedzią, w istocie nie pomaga dobrze chronić poczucia własnej wartości lub dumy drugiej osoby. Użycie zdania, brzmiącego jak „Nie czuję, że jesteśmy kompatybilni seksualnie” lub „szczerze wątpię, żeby nasze długoterminowe cele się zbiegały” to łagodniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wymieniaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, ani nie używaj banałów typu „to nie Ty, to ja”.

Nie używaj do tego pośredników

Jeśli choć raz w życiu zostałaś porzucona przez social media, wiesz jakie to uczucie być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie zadała sobie trudu, aby powiedzieć Ci o tym twarzą w twarz. Po co więc robić to samo byłemu partnerowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy w cztery oczy. Intymne otoczenie jest zapewne lepsze, jeżeli jednak sądzisz, iż twój partner jak się zdaje, zareaguje burzliwie, bezpieczniejsze jest miejsce publiczne.

Nie zawstydzaj

Stroń od robienia z drugiej osoby „tego złego”. Nikt nie jest bez wad. Ty także posiadasz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego partnera złej postaci nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Możliwe, że zrobili kilka złych rzeczy, takich jak oszukiwanie, ale są również ludźmi.

Okaż współczucie

Wyraź swój ból z powodu zerwania i podziel się paroma dobrymi rzeczami o waszym wspólnym czasie. Bycie porzuconym to doprawdy męczące uczucie. Możesz odrobinę osłabić ten cios, przypominając o dobrych chwilach, które razem przeżyliście. Powiedz coś w stylu: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o podobnym brzmieniu. Chcesz, aby druga osoba była świadoma, że zostawiła pozytywny ślad w Twoim życiu, mimo rozejścia się waszych dróg. Możesz także powiedzieć coś w stylu: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że tak się nie stanie.” To pokazuje, że podzielasz część zranionych uczuć partnera.

zamów wróżbę jak zamówić wróżbę